Ciekawy pomysł na biznes- serwis komputerowy

Wśród tysięcy pomysłów na biznes, na które każdego dnia wpadają różni przedsiębiorcy, wyróżnić należałoby te, do rozpoczęcia których nie jest konieczny nie wiadomo jak olbrzymi budżet. Niewątpliwie do takich biznesów zaliczyć można pogotowie komputerowe…

Rzecz jasna, nie ma nic za darmo, a bariera wejścia w ten biznes, pomimo braku konieczności posiadania dużej gotówki, jest dosyć duża. Przede wszystkim dlatego, że trzeba znać się w dobrym stopniu nie tylko na zagadnieniach związanych z informatyką, ale i z elektroniką. To powoduje, że ilość serwisów komputerowych na naszym rynku nie jest zbyt duża. Przyjrzyjmy się zatem, jak to wygląda od początku do końca.

Biznesplan

Najważniejszy dokument, bez którego trudno byłoby stworzyć i prowadzić jakikolwiek biznes. Tutaj musimy zanotować sobie, jakie ewentualnie środki pieniężne będą nam potrzebne. W końcu nie mając ani grosza, nie da się stworzyć nic. Musimy przecież zakupić chociażby płyty CD, zrobić wizytówki czy mieć fundusze na abonament telefoniczny.
W biznesplanie należy też określić, kto stanowi naszą grupę docelową. Czy będą to firmy, czy raczej osoby prywatne, ludzie młodsi, czy starsi itd. Im dokładniej sporządzimy dokument, tym później łatwiej będzie nam zarządzać naszą firmą.

Reklama i obsługa klienta

Żeby nasz serwis komputerowy działał odpowiednio i przynosił oczekiwane zyski, musimy zatroszczyć się o reklamę. Sposobów reklamowania się jest cała masa, a dobrać go należy bazując między innymi na posiadanym budżecie.
Istotny jest również ogólny wizerunek. Trudno wyobrazić sobie serwis bez strony internetowej. Serwisanci powinni posiadać ładne wizytówki, dobrze jeśli samochód którym jeżdżą jest oklejony firmowymi reklamami.

Dla kogo taki biznes?

Wiemy już, że prowadzenie pogotowia komputerowego nie jest biznesem dla każdego. Konieczna jest do jego prowadzenia znajomość środowisk Windows i Linux, dobra orientacja w sprzęcie komputerowym, podzespołach, a także (o czym wspomniane było na początku), co najmniej podstawowa wiedza z zagadnień elektroniki. Oczywiście można prowadzić taki serwis, który nie będzie działał kompleksowo, ale na dłuższą metę, takie rozwiązanie raczej się nie sprawdzi. W końcu niezbyt profesjonalnie wygląda nagminne odmawianie klientom i tłumaczenie im, że ?tym się nie zajmujemy?.
Podsumowując, można więc powiedzieć, że założenie serwisu komputerowego jest bardzo dobrym pomysłem szczególnie dla studentów kierunków technicznych, którzy z racji przedmiotów, na które uczęszczają, posiadają wystarczającą wiedzę do tego, żeby poradzić sobie z większością problemów. Oczywiście niezbędna jest tutaj jeszcze spora dawka doświadczenia, ale to przychodzi z czasem…

Materiały źródłowe:
Serwis komputerowy w Warszawie – centrumnaprawlaptopow.pl

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes