Jaki serwis laptopów Asus wybrać?

asus1

Serwis laptopów Asus, jaki oferuje producent rodzi także pewne wymagania względem użytkowników. Chcąc uzyskać usługę gwarancyjną musimy liczyć się z podjęciem próby samodzielnej diagnostyki. Polega to na podłączeniu laptopa Asusa do sieci elektrycznej, a następnie wykonania diagnostyki, która będzie odpowiednia w stosunku do urządzenia, które chcemy zareklamować, a w tym wypadku notebooka lub netbooka. Kontaktując się z infolinią Asusa musimy mieć pod ręką nazwę i model laptopa, jego numer seryjny, a także przedstawić konfigurację sprzętową oraz wykorzystywane oprogramowanie. Klienci muszą także przedstawić, jakie błędy pojawiają się na ekranie. Serwis producenta widząc wiele parametrów urządzenia niejednokrotnie będzie wymagał przesłania dodatkowo paragonu lub kopii faktury, co jeszcze bardziej wydłuży czas oczekiwania na naprawę. Po odebraniu naszego notebooka przez kuriera trafi on do Autoryzowanego Centrum Serwisowego, gdzie najpierw przejdzie diagnostykę, a następnie usterka zostanie usunięta.

Warto zwrócić uwagę, że naprawa laptopów Asus może poskutkować utratą danych na dysku twardym, a co za tym idzie producent zachęca do wcześniejszego wykonania kopii zapasowej danych, aby były one w pełni bezpieczne. Dodatkowo Asus proponuje zarchiwizowanie danych z komputera na płytach DVD, aczkolwiek jeden nagrany nośnik kosztuje aż 50 złotych. Po upływie okresu gwarancyjnego możemy zainteresować się naprawą laptopów Asus, a takie usługi świadczy wiele prywatnych firm. Większość serwisów jest w stanie wykonać wszystkie naprawy, jakie mogą być konieczne w notebooku Asusa. O szybkości zrealizowania usługi tj. naprawa laptopów Asus decyduje między innymi obłożenie serwisu napraw laptopów, ilość pracowników oraz szybkość pracy, jaka ?obowiązuje? w konkretnym punkcie. Warto wiedzieć, że bardzo wiele firm radzi sobie z naprawą laptopów Asus w terminie 3-5 dni, co jest akceptowalnym przez większość klientów czasem. Po bezpłatnej (na ogół) diagnozie powinniśmy zapytać o orientacyjny koszt naprawy laptopa Asus.

Wiecej informacji znajdziesz na www.asus.pl , www.centrumnaprawlaptopow.pl/serwis-asus , www.laptoprepaircenter.pl/serwis-asus  i  na asus-serwis.pl

Comments are closed.

BizStudio by Sketch Themes